II. ELTE Biotechnológia FIEK szimpózium

Üzletfejlesztési workshop rendeztek 2018. május 18-án.

Dr. Kacskovics Imre | 2018.06.07.
II. ELTE Biotechnológia FIEK szimpózium
A workshop alapvető célja az ELTE Biotechnológia Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ üzletfejlesztési koncepciójának bemutatása volt. A projekt nagyon fontos feladata a kutatási projektek megvalósítása mellett, hogy elindítson egy szemléletváltást, mely az oktatást és a kutatást összehangolja az ipar (egészségipar, gyógyszeripar, biotechnológiai ipar), valamint a hazai és a nemzetközi környezet által támasztott igényekkel.

A rendezvényen részt vett csaknem minden FIEK kutatási feladatot folytató kutatócsoport és a Szakmai Felügyelő Testület több tagja. A 2018. május 18-ai üzletfejlesztési workshopon a kutatók ismerkedtek a Biotechnológia FIEK üzletfejlesztéséhez kapcsolódó kérdésekkel.

Az első előadást Kaló Zoltán professzor (az ELTE TÁTK és SYREON kutatóintézet vezetője) tartotta a Korai fázisú egészség-gazdaságtani elemzések szerepe a kutatás-fejlesztési döntéshozatal optimalizásában címmel.

Ezt követően, Kacskovics Imre (az ELTE Biotechnológia FIEK igazgatója) ismertette a FIEK keretében dolgozó kutatócsoportokkal a Biotechnológia FIEK általános üzletfejlesztési koncepcióját, mely a gazdasági szemléletű kutatási tevékenységekre épül. Az igazgató elmondta, hogy a kikristályosodott üzletfejlesztési koncepciót az ELTE vezetése elfogadta és támogatta. Megkezdődik a FIEK szolgáltatási portfóliójának feltérképezése és bemutatásra kerülnek azok a kompetenciák, melyek a kutatói humán erőforrást, infrastruktúrát és „egészségipari nyitottság motivációját” megjelenítik.

Erdő Sándor (az ELTE Biotechnológia FIEK üzletfejlesztési szakértője) az ELTE Biotechnológia FIEK fenntarthatóságát előkészítő elkövetkező gyakorlati kérdésekről, a szolgáltatási portfólió kialakításáról tartott előadást. Bemutatta a portfólió szolgáltatásainak elemzésére és bemutatására vonatkozó terveket és ütemezést. Ismertette azt a felmérő ívet, melyben minden kutatócsoport a szolgáltatási portfólió kialakításához rendelkezésre álló erőforrásait összesíti. Ez alapján kerül majd az ELTE Biotechnológia FIEK honlapján a szolgáltatási portfólió tartalma feltöltésre.

Az üzletfejlesztési koncepció megvalósítása érdekében a FIEK megkezdi a kutatócsoportok tevékenységének monitorozását, mely nem csak a pályázatban, a kutatócsoport által vállalt mutatók teljesítését követi nyomon, hanem jelentős hangsúllyal elemzi a kutatók üzleti célokkal szembeni érzékenységét, a szolgáltatási és termék portfólióhoz való hozzájárulását.